+48 792 867 291

Naprawa braku dźwięku w iPhone

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi usługę naprawy kodeku Audio ic w iPhone.

Pierwszymi oznakami jakie właściciel sprzętu może dostrzec samodzielnie, to długie uruchamianie telefonu, które może trwać nawet do kilkunastu minut. Niekiedy urządzenie zawiesza się na logo Apple. Podczas gdy przycisk Home reaguje normalnie. Również po podłączeniu do komputera iPhone traktowany jest jako sprawny.

Uszkodzony układ Audio – objawy

Jak można stwierdzić, czy kodek Audio ic jest uszkodzony? Lista usterek, które mogą pojawić się wraz z opisywanym problemem. Najczęstsze z nich:

-Urządzenie bardzo długo się uruchamia (na ekranie logo wyświetla się nawet do kilku minut);

-Aplikacja „Dyktafon” nie działa poprawnie (nie można dodać notatki głosowej);

-Podczas rozmowy ikonka trybu głośnomówiącego jest wyświetlana na szaro (oznaka braku dostępu);

-Przycisk home daje informację zwrotną podczas naciśnięcia. Ekran natomiast wyświetla tylko „logo jabłka”. Odbiorca rozmowy telefonicznej nie jest w stanie Cię usłyszeć;

-Aplikacja Siri nie rozpoznaje Twoich komend głosowych;

-Komputer rozpoznaje Twoje urządzenie, natomiast telefon zawiesza się na logo Apple;

-Nie działa mikrofon w Twoim urządzeniu.Usterki mogą pojawić się pojedynczo, lub istnieje możliwość pojawienia się kilku z nich jednocześnie. Zależne jest to od stopnia uszkodzenia ścieżek na płycie głównej. Aby mieć stuprocentową pewność, zapraszamy do odwiedzenia nas w celu diagnostyki urządzenia, oraz zlokalizowania usterki.Jakie są przyczyny występowania problemu ?Usterka występuje na skutek znanych już wcześniej np. z iPhone 6 Plus problemów z rozłączaniem się chipów na skutek wygięć płyt głównych. Problem z dotykiem w iPhone 6 Plus występował głównie, gdy pad M1 tracił styczność na poziomie chip – płyta główna.Naprawa kodeku Audio icNaprawa będzie polegać na poprawieniu kilku połączeń pomiędzy układem scalonym zwanym U3101 (kodek audio) a płytą główną.

W celu zapewnienia klientom komfortu, oferujemy niezwykle szybką oraz sprawną naprawę. Czas realizacji tego typu zlecenia wynosi około 1-2 dni robocze. Udzielamy również pół roku pisemnej gwarancji na wykonane przez nas usługi.

Skontaktuj się z nami

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.